Ksylitolki - brzozowa słodycz

Słodycze, które nie szkodzą – to marzenie wielu smakoszy drobnych przyjemności. Teraz można korzystać z dobroczynnych właściwości ksylitolu w postaci tradycyjnych drażetek o smaku pomarańczy oraz cytryny, całkowicie zdrowych, nie zawierających konserwantów ani sztucznych barwników. Słodkości nie muszą powodować próchnicy czy nadwagi, można je spożywać bez wyrzutów sumienia.
Brzmi fantastycznie:)


Ksylitol jest zdrową alternatywą dla rozpowszechnionego, wielowęglowego cukru, który pustoszy nasz organizm. Próchnica, osteoporoza, cukrzyca, nadwaga – choroby cywilizacyjne XX wieku mogą odejść w zapomnienie, niekoniecznie zabierając ze sobą przyjemną słodycz. Ksylitol jest substancją naturalną pozyskiwaną głównie z brzozy. To lustrzane odbicie cukru: jest równie słodki, lecz ma zupełnie inne działanie w naszym organizmie. 


Ksylitol oczyszcza ze szkodliwych bakterii, poprzez działanie bakteriobójcze wzmacnia odporność, nie powodując nadwagi ani szkód charakterystycznych przy spożywaniu innych cukrów. Nie sprzyja i nie powoduje alergii, zasila układ immunologiczny. Jest przyjazny dla diabetyków, jego przyswajanie wymaga o wiele mniej insuliny. Dzięki temu niższy jest Indeks Glikemiczny oraz poziom cukru we krwi. Cukier brzozowy zawdzięcza to swojej niskowęglowej budowie. Zawiera o 40% mniej kalorii – pomaga dbać o sylwetkę, zmniejsza łaknienie i opóźnia procesy starzenia.


 Ksylitol wspomaga mineralizację kości i przyswajanie wapnia, w przeciwieństwie do cukru, który wypłukuje sole mineralne i witaminy z organizmu, co jest ważną wiadomością dla chorujących na osteoporozę. Inaczej niż fruktoza, sacharoza, glukoza wywołuje odczyn zasadowy, oraz nie fermentuje w przewodzie pokarmowym, ma natomiast działanie bakteriobójcze, hamuje rozwój grzybicy i drożdżaków, oczyszcza jelita. Stabilizuje równowagę zasadowo-kwasową, zapewniając odpowiednie pH w jamie ustnej nie powoduje próchnicy, wzmacnia szkliwo oraz chroni dziąsła. Dlatego zaleca się płukanie jamy ustnej odrobiną ksylitolu po umyciu zębów, co może być znakomitą zachętą dla dzieci. Właściwości bakteriobójcze cukru brzozowego wykorzystywane są w leczeniu zapalenia ucha środkowego oraz infekcji zatok. Cukier brzozowy to długotrwałe źródło energii dla sportowców, wchłania się bardzo łatwo podczas lub po wytężonym wysiłku fizycznym, wspomagając procesy metaboliczne, odkwasza organizm. Przejście ze spożywania zwykłego cukru na ksylitol powinno odbywać się stopniowo. Już niewielkie spożycie cukru brzozowego (15 g, czyli około 3 łyżeczki) zapewnia dobroczynne działanie.


Musze przyznać, że są bardzo słodkie i ciężko uwierzyć, że nie ma w nich białego cukru. Moja paczuszka pochodzi ze sklepu internetowego  
gdzie 40 g pudełko kosztuje 5,55zł 
Jest też wersja miętowa;)

Ksylitolki to świetna alternatywa dla cukrzyków,chorych na grzybicę i choroby dziąseł i zębów, ludzi na diecie, sportowców i ludzi szukających zdrowego zamiennika dla słodyczy.
Słyszałyście wcześniej o cukrze brzozowym? 

Komentarze

  1. widziałyśmy ze Słomką ostatnio je w sklepie ze zdrową żywnością, ale nie kupiłam.. ale się zainteresuję następnym razem.

    OdpowiedzUsuń
  2. Słyszałam o cukrze brzozowym na jakiś programach kuchennych ;DD
    Jestem zwolenniczką zwykłych cukierasów, batonów i czekolad ! ;D

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja wychodzę z założenia, że jak muszę zjeść coś słodkiego to niech to będą żelki. Przynajmniej robię coś dobrego dla włosów i paznokci :D

    Buziaki, Magda
    PS.Zapraszam na nowy post :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. też często sięgam bo żelki:) lubię i zawsze to mniejsze zło:)

      Usuń
  4. ale ciekawostka:)) pierwsze slysze - takie cukierki to cos dla mnie:)))))))))))

    OdpowiedzUsuń
  5. Czasami kupuję ksylitol no ale niestety jest dość drogi. te cukierki wydają się dość tanie.

    OdpowiedzUsuń
  6. Hmm... Ja jestem maniaczką słodyczy i takie cukierki raczej by mnie nie zaspokoiły:P

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. całkiem możliwe, ale od czasu do czasu może dałyby rade;)

      Usuń
  7. Uwielbiam takie drażetki! :D

    OdpowiedzUsuń
  8. mam i lubię :) chociaż czasem muszę pączka wszamać :P

    OdpowiedzUsuń
  9. O jak wyglądają smakowicie :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. wyglądają jak takie cukierki pudrowe, tylko są zdrowsze:)

      Usuń
  10. Pokazujesz słodycze a ja mam ochote na coś słodkiego noo

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. ale to są zdrowe słodycze:) a tak w ogóle to tez mam ochotę na coś słodkiego;)

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty