poniedziałek, 7 marca 2011

Spadł mi z nieba:)

Dziś chciałam Wam napisać o moim przecudownym, wspaniałym psie. Nazywa się Odi i jest ze mną dopiero od niedawna (kilka tygodni). Tak naprawdę marzył mi się biszkoptowy labrador i to imię (Odi) miało być właśnie dla niego. Ale stało się inaczej.
Pewnego dnia zobaczyłam przez okno wesołego ciapka biegnącego samotnie po ulicy i coś mnie tknęło, żeby iść do niego. Oczywiście za nim wyszłam to pies się już oddalił, ale nie dałam za wygraną i poszłam za nim. Na ulicy była jakaś para, więc przez chwilę pomyślałam, że to może ich pies, ale nie miał obroży i biegał po jezdni. W końcu podeszłam do nich i spytałam się czy to ich pies, ale oni zaprzeczyli. nawet się ucieszyłam bo ten pies jakoś bardzo mi się spodobał. Zawołałam go 'piesek chodź' i od tej pory jest ze mną:) I tak go pokochałam, że oddałam mu imię, które miało być dla mojego wymarzonego labka:) Oczywiście byłam z nim w schronisku, zostawiłam swój numer telefonu, byłam w okolicznym sklepiku i nikt się po niego nie zgłosił. Piesek był czysty, zadbany i jest naprawdę bardzo mądry, wyuczony różnych komend, tj. siad, daj łapę, daj głos, idź na miejsce. Uwielbia głaskanie, przytulanie. Na początku nie mogłam uwierzyć, że ktoś takiego świetnego psiaka wyrzucił. Byłam przygotowana na to, że będę musiała go oddać. A jednak ktoś się go pozbył:( ewentualnie może coś się stało złego z właścicielem.
A chciałam Was się zapytać jak myślicie co to za rasa? Ja uważam że to wyżeł, a weterynarz mi powiedział że to mix dalmatyńczyka. Mi nie przypomina tej rasy.
Mam tylko jedną fotkę, w przyszłości na pewno będzie więcej:)

9 komentarzy:

 1. Slodko wyglada:)))
  Patrzac na umaszczenie i pyszczek to faktycznie moze byc mix dalamtynczyka z wyżłem a jak jest naprawde?;)

  OdpowiedzUsuń
 2. śliczny jest ;) gratuluję mądrego domownika ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ma budowę podobną do dalmatyńczyka, ale też coś z wyżła ma. Kochany jest ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. to pewnie mix kilku różnych ras:))może w którymś tam pokoleniu ma krewnych dalmatyńczyków, a w którymś wyżła:P

  OdpowiedzUsuń
 5. dzięki za pomoc:*
  w sumie to jest nie ważne jaka rasa, ale chciałabym poczytać jakąś literaturę fachową na jego temat, więc chyba poczytam o wyżłach i dalmatyńczykach

  OdpowiedzUsuń
 6. Z czym podobnym?
  A jakieś rady, wskazówki?

  OdpowiedzUsuń
 7. Atina poczytanie o obydwu rasach będzie chyba najlepszym wyborem.

  OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.