piątek, 25 marca 2011

Wiosenno - letnie dodatki

Mowa tu o okularach przeciwsłonecznych. Ostatnio połamałam swoje stare okulary, więc potrzebowałam nowych. Tak się złożyło, że teraz mam dwie pary. Połam jedne, a będziesz miała dwie pary:D
Pierwsze to kobaltowe muchy:)

W drugich o wiele lepiej się czuje (nawet nie wiem jak się nazywa ten model), a kiedyś wydawało mi się, że nie założę białych okularów. Plus słodka bransoletka z serduszek z Pepco za 4,99 zł.

 Mi jest bardzo ciężko dobrać okulary, rzadko w których mi ładnie, a to chyba ze względu na kształt twarzy. Znajoma fryzjerka powiedziała mi, że mam kwadratowo - trójkątną twarz. No i gdzie ja mam się wpasować?
Info z http://www.okularywsieci.pl/know6.php
Twarz owalna uważana jest za idealną twarz do doboru oprawek ze względu na zachowane proporcje. Zalecane są oprawki o wielkości zbliżonej do szerokości twarzy lub w kształcie orzecha – nie zbyt wąskie.
Twarz okrągłą ma takie same wymiary w pionie i poziomie. W celu optycznego wydłużenia twarzy poleca się prostokątne oprawki.
Twarz podłużna jest dłuższa niż szersza. Idealne wydają się być oprawki kontrastowe, o kolorowych zausznikach, które poszerzają przez to twarz lub oprawki o wąskim mostku.
Twarz trójkątna /trójkątem do dołu/ cechuje się wąskim czołem oraz rozszerza się ku dołowi. W celu wizualnego poszerzenia jej górnej części poleca się wyraźnie zaakcentowane oprawki lub tzw. kocie oprawki.
Twarz trójkątna /trójkątem ku górze/ w tym przypadku odwrotnie niż poprzednio dążymy do zwężenia górnej części twarzy. Idealnie do tego nadają się oprawki z wolnym dołem (tzw. potocznie na żyłkę) o prostokątnych kształtach.
Twarz prostokątna charakteryzuje się szerokim czołem oraz szerokością i długością twarzy w tych samych proporcjach. Aby wydłużyć wizualnie twarz zaleca się wybór wąskich oprawek o owalnym kształcie.

A to moje typy znalezione w necie:
H&M


Zara

Atmosphere
Reserved
Cropp8 komentarzy:

 1. Zara <3
  I te ostatnie z reserved :)

  OdpowiedzUsuń
 2. heh ciekawy blog ;)

  zapraszam do mnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja mam bardzo duży problem z doborem okularów, mam jedne a chciałabym miec jeszcze z jedna parę bo te co mam nie pasują do wszystkeigo

  OdpowiedzUsuń
 4. przed ostatnie najlepsze zapraszam cię do mnie
  http://juliax96-makijaeporadyrecenzje.blogspot.com/ pozdrawiam juliax96 ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. dziewczyny już do Was zaglądam:)
  @Yasminella no ja tez mam właśnie taki problem:(

  OdpowiedzUsuń
 6. Dobry pomysł ;)
  Do stóp sie pewnie nada, ale ja i tak uzywam serii do stóp z avonu.

  OdpowiedzUsuń
 7. Te okulary z H&M są boskie. Niestety nie do mojego kształtu twarzy :(
  pozdrawiam Kasia :)

  OdpowiedzUsuń
 8. @youtubowiczki.pl a mi chyba właśnie takie by pasowały:)

  OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.